Wśród najmodniejszych trendów ostatnich lat warto zwrócić uwagę na wielkie zainteresowanie modą lat 60. I 70. Był to wyjątkowy okres we wzornictwie użytkowym, który dzisiaj wraca do nas w wielkim stylu. Polacy z nutką nostalgii wspominają kultowe fotele i meble, które pamiętają z dzieciństwa. Dzisiaj wieku projektantów nadaje im nowe życie. Warto wziąć je pod uwagę podczas aranżowania pięknego salonu czy sypialni.

Kultowe fotele w naszych domach

Wśród starszych osób nie ma chyba nikogo, kto nie kojarzyłby foteli Chierowskiego (znanego również jako fotel 366). W okresie PRL wyprodukowano ich ponad pół miliona! Jeszcze dzisiaj w domach naszych dziadków czy też na strychach spotkamy te wyjątkowe meble. W Polsce nadaje się im dzisiaj nowe życie lub też projektuje na nowo. Taki fotel jest nie tylko wygodny, ale i pozwala na stabilne podparcie dla pleców. Fotele takie z pewnością pozwolą nam przywołać klimat czasu spędzonego wraz z rodzicami czy dziadkami. 

Drewniane dodatki – wprowadź do mieszkania naturę!

Chcąc zaaranżować pokój dzienny w stylu retro postawmy również na elementy, które pozwolą nam miło spędzić czas. Doskonałym przykładem są stoliki kawowe wykonane z drewna, odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem brudu, oparte na stabilnych i lekkich optycznie nóżkach. Szukając takiego elementu z pewnością warto zajrzeć na stronę oakiestudio.com. na stronie producenta znajdziemy nie tylko stoliki kawowe: w obszernej ofercie mamy także piękne konsole drewniane, stoliki pod RTV, szafki nocne, szafki na obuwie do przedpokoju, dębowe stojaki na doniczki, lampy czy kwietniki. 

Pomieszczenie urządzone w stylu retro możemy uzupełnić poprzez ustawienie w nim znanych i lubianych roślin, takich jak monstera, strelicja czy fikus – nie wymagają one wiele pielęgnacji, a zawsze prezentują się pięknie. 

Similar Posts