W ostatnich latach przeżywamy prawdziwy bum na modę na regularne uprawianie sportu, prowadzenie zdrowego trybu życia, a przede wszystkim na ćwiczenie pod okiem tzw. trenerów personalnych. Z ich usług korzystają dziś już nie tylko celebryci, ale i zwykli ludzie, którzy po prostu chcą schudnąć, wzmocnić swoją sylwetkę, wyrzeźbić ciało, a tym samym poprawić swój wygląd i samopoczucie. Jeśli sport zawsze był dla ciebie ważny, sprawiał Ci przyjemność, być może warto przemyśleć ukończenie kursu na trenera personalnego i uczynić pasję źródłem dochodu? A zatem, nie czekaj, sprawdź czym dokładnie zajmuje się taka osoba i jak zdobyć właściwe uprawnienia do wykonywania tego zawodu!

Kim jest trener personalny?

Trener personalny, zwany również osobistym to osoba, która przede wszystkim układa i dopasowuje pod konkretnego klienta indywidualny program treningowy, a także uczy jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia. Bardzo ważną rolą takiego trenera jest również nieustanne motywowanie swojego podopiecznego, monitorowanie jego postępów oraz zapobieganie kontuzjom i przetrenowaniu. Stąd też istotne jest opanowanie odpowiedniej wiedzy, aby wiedzieć, w jaki sposób dopasować harmonogram i rodzaj ćwiczeń do możliwości, stanu zdrowia, kondycji i samopoczucia klienta.

Jak uzyskać uprawnienia?

Aby zostać profesjonalnym trenerem personalnym należy zgłosić się na kurs oferowany przez Innowacyjne Centrum Szkoleniowe. 90 godzinne szkolenie, z czego 50 godzin to część teoretyczna w formie e-learningu, a pozostałe 40 to zajęcia praktyczne zakończone jest egzaminem. Po zdaniu testu i otrzymaniu certyfikatu wraz z zaświadczeniem i legitymacją można się podjąć pracy już jako trener personalny.

Chcesz zapisać się na kurs? Odwiedź www.szkolesiaics.pl.

Similar Posts