Strona główna » 10 narzędzi, które musi znać każdy content marketer

10 narzędzi, które musi znać każdy content marketer

Profesjonalny Content Marketer musi posiadać cechy niczym najlepszy wojenny strateg. Każde zlecenie otrzymane od Klienta powinno wywoływać dreszczyk emocji i mobilizować do działania niczym dostrzeżenie wroga u swych bram. Umiejętność sprawnej organizacji, planowanie, analiza i badanie konkurencji to podstawowe atrybuty, jakimi powinien cechować się profesjonalna osoba zajmująca się marketingiem treści internetowej.
Cechy osobowości to jedno, rezolutny marketingowiec sieciowy wie jak ułatwić i usprawnić swoją pracę i uczynić świadczone usługi jeszcze bardziej unikatowymi i wartościowymi.

Narzędzie ułatwiające organizację pracy

ClickUp jest narzędziem ułatwiającym zarządzanie zadaniami, które należy zrealizować w określonych terminach. Ogromne ułatwienie organizacji i doskonała, współczesna alternatywa dla klasycznego kalendarza, przy czym ClickUp umożliwia podgląd procesu realizacji zadań dla całego Twojego zespołu jednocześnie. Świetne narzędzie zarówno dla samodzielnych Content Marketerów, jak i dla całych firm składających się z kilkuosobowego zespołu świadczącego tego typu usługi. ClickUp w podstawowej wersji jest narzędziem bezpłatnym, który w ramach oferty umożliwia wprowadzenie stu różnych modyfikacji, by uczynić program jeszcze bardziej dopasowanym do Twojego biznesu. Aplikacja jest bardzo przejrzysta i intuicyjna, jej obsługa jest prosta i szybka do opanowania.

Analiza statystyk ruchu wykonanego przez użytkowników na stronie

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw Google Analytics, należy je zainstalować jako wtyczkę w przeglądarce, z której korzystamy. Narzędzie posiada dwie funkcjonalności, po pierwsze pozwala na mierzenie statystyk w czasie rzeczywistym, ukazując ilość użytkowników aktualnie przebywających na stronie, oraz informacje na temat kanału, z którego użytkownik do nas dotarł, jego przybliżoną lokalizację i podstrony, które najczęściej odwiedza. Drugą funkcjonalnością jest gromadzenie danych na temat m.in. długości sesji użytkownika na stronie, mierzy wzrost ruchów wykonanych przez nowych i stałych użytkowników, a także współczynnik odrzuceń i rezygnacji w zależności od etapu sprzedażowego w sklepach internetowych.

Bądź na bieżąco z trendami sieci

Answer The Public to darmowe narzędzie, które występuje w formie samodzielnej strony internetowej i służy do gromadzenia informacji na temat zapytań stosowanych do wyszukiwarek przez użytkowników sieci. Narzędzie wyświetla wyniki w formie bardzo czytelnego i zrozumiałego schematu, tworząc siatkę powiązań słów kluczowych z frazami formułowanymi przez użytkowników. Jednym z przydatnych funkcjonalności jest możliwość wyeksportowania danych do samodzielnego pliku.

Pozyskaj tajne raporty Google Analytics

Keyword- hero to darmowe narzędzie gromadzące dane na temat zapytań z Google Analytics i 11 innych niezależnych źródeł, dając również możliwość do dotarcia do danych, które dla wielu użytkowników narzędzia są oznaczone jako “niewidoczne”. Keyword odtajnia dane i w ciągu 24 godzin przygotowuje raport zgodny z określonymi przez Content Marketera wytycznymi. Należy jednak pamiętać, iż Keyword gromadzi dane z trzydniowym opóźnieniem, co należy wziąć pod uwagę przy realizowaniu tekstów dotyczących bieżących wydarzeń.

Dopasuj treści do branży i stwórz ciekawe tytuły- zainspiruj się

BuzzSumo to darmowe narzędzie online analizujące trendy użytkowników sieci wśród najpopularniejszych mediów społecznościowych. Przydatne do monitorowania ruchów konkurencji oraz śledzenia najczęściej zadawanych przez klientów pytań dotyczących Twojej branży. Za pomocą tego prostego narzędzia z łatwością określisz który kanał mediów społecznościowych generuje największe statystyki wejść na Twoją stronę internetową. Co istotne, narzędzie posiada również możliwość wyeksportowania danych do samodzielnych plików, co znacznie ułatwia tworzenie baz danych do monitoringu sprzedaży.

Blog title generator. Narzędzie polecane dla Content Marketerów realizujących zlecenia w języku angielskim. Często wymyślenie chwytliwego tytułu jest nie lada wyzwaniem, to darmowe narzędzie znacznie usprawnia proces tworzenia tego typu treści. Prosta przeglądarkowa wyszukiwarka, bardzo rozbudowana w zakresie dopasowania propozycji zarówno do branży, jak i produktu, czy usługi.

Tworzenie, udostępnianie i redagowanie treści

Google Docs jest najbardziej popularnym narzędziem umożliwiającym tworzenie treści w formatach MS Office oraz udostępnianie ich w trybie online innym osobom. Świetnie sprawdza się w połączeniu z gromadzeniem plików w chmurze Google, w przypadku osób współpracujących ze sobą w zdalnym trybie pracy. W pełni darmowe posiadają praktycznie wszystkie opcje pełnowartościowych programów pakietu Office. Autor podczas udostępniania pliku decyduje o uprawnieniach osoby otrzymującej dostęp do materiału. Może być bowiem zarówno zwykłym obserwatorem jak i pełnoprawnym edytorem całej zawartej treści.

Language Tool to zaawansowany, bardzo rozbudowany korektor błędów w treści. Dostępna we wtyczce i klasycznie, w przeglądarce. Analizuje teksty w 25 językach i trzeba przyznać, że jest najlepszym tego typu narzędziem dostępnym w sieci. Dokonuje korekty błędów stylistycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych. Nie tylko podkreśla błędne frazy, ale również grupuje je według rodzaju i wyświetla propozycję poprawnej wersji. Dodatkowo posiada licznik słów i znaków, co jest bardzo przydatne w przypadku pisania zleceń na teksty konkretnej długości.

Odkryj w sobie duszę artysty- twórz samodzielne grafiki

Canva świetne narzędzie służące do tworzenia unikatowych, zarówno prostych jak i bardzo rozbudowanych projektów graficznych. Bardzo intuicyjny program, który ułatwia tworzenie ulotek, banerów, broszur, szablonów, prostych grafik przyciągających uwagę, czy tematycznych obrazków nawiązujących do treści. Wiele różnych możliwości dla mniej i bardziej kreatywnych osób. W wersji podstawowej jest programem darmowym, jednak warto zainwestować w wersję premium, jej cena nie jest wysoka, a otwiera wiele możliwości na stworzenie unikatowych, wyjątkowych grafik.

Pixlr najpopularniejszy edytor grafik, który umożliwia bezpłatną edycję grafik bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Narzędzie obsługuje obrazy praktycznie we wszystkich formatach i jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Wprowadzanie szybkich zmian w postaci zmiany tła, czy wycięciu pojedynczych elementów okaże się wręcz dziecinnie proste.

Podsumowując, zastosowanie powyższych narzędzi pozwoli na zaoszczędzenie czasu związanego z organizacją pracy, usprawni i skróci czas realizacji zleceń, oraz znacznie zwiększy jakość usług świadczonych przez Content Marketera.