Strona główna » 3 główne trendy promocji SMM w 2021 roku

3 główne trendy promocji SMM w 2021 roku

Social media marketing (SMM) aktywnie wkroczył i umocnił się w życiu człowieka wraz z rozwojem różnych platform internetowych. Biznesmeni i przedsiębiorcy aktywnie wykorzystują popularność mediów społecznościowych do promowania i reklamowania swoich marek i produktów. Odbiorcy są prawie wszędzie tacy sami, celem jest przyciągnięcie potencjalnych klientów, droga do tego celu jest inna. Przyjrzyjmy się 3 głównym trendom SMM na rok 2021.

1. Komunikacja na żywo z klientem w sieciach społecznościowych

Motto SMM w 2021 roku to komunikacja i dobre relacje z potencjalnymi klientami. Ten warunek doskonale spełnia założenie żywego konta w sieci społecznościowej i promowanie produktu tam, a nie na specjalnej stronie.

Badania wykazały, że ludzie są bardziej skłonni zaufać żywej osobie, nie botowi, nie kontu internetowemu, a właśnie osobie. Dlatego łatwiej jest reklamować produkt w prawdziwym blogu, który publikuje nie tylko specyfikację produktu i banalne słowa o tym, jak to jest opłacalne, wygodne, dostępne, i tak dalej.
Publiczność chce zaufać sprzedawcy, do tego potrzebne są historie z życia i posty w pierwszej osobie, w których autor dzieli się z czytelnikami sytuacjami z życia, w których produkt był dla niego przydatny i potrafił docenić jego użyteczność, jakość itd. Takie “żywe” historie poruszają publiczność i rozpalają jej zainteresowanie.

Dodatkowo właściciel strony, na której reklamuje swój produkt, może zwiększyć swój autorytet i wiarygodność w oczach użytkowników, komentując ich posty, odpowiadając na ich komentarze na swojej stronie oraz komunikując się z nimi w wiadomościach prywatnych. Pomaga to również społeczeństwu sprawdzić, czy osoba, która stoi przed nim, jest żywą i troskliwą osobą, której można zaufać.

2. Wewnętrzna strona firmy

W celu zwiększenia zainteresowania można publikować artykuły opisujące jak powstała firma (historia, nazwiska lub linki do stron pracowników i właścicieli), publikacje opisujące proces powstawania produktów firmy lub krótkie audycje z miejsca pracy opisujące środowisko i atmosferę panującą w miejscu pracy. Wszystkie te działania zdradzają zaufanie potencjalnych klientów, którzy chcą z pierwszej ręki zobaczyć, jak powstaje produkt, który kupują.
Komentarze na temat dostępności produktu, czy można go kupić blisko domu lub czy jest bardzo szybka dostawa, co również przyciąga klientów, którzy nie chcą długo czekać na produkt, którego potrzebują.

3. Mikroinfluencerzy

Można też skorzystać z pomocy mikroinfluencerów, którym odbiorcy ufają bardziej niż blogerom z milionowymi zasięgami. Wszakże tacy ludzie zwykle konsumują usługi, które sami reklamują. Mikroinfluencerzy skupiają się na obszarach takich jak podróże, rodzicielstwo, zdrowie i uroda i inne.
Najpopularniejsze portale społecznościowe do promocji i reklamy produktów to YouTube, Instagram, Facebook oraz Tik-Tok.