Strona główna » Jak stworzyć dobrą stronę www, która zwiększy nasze zyski?

Jak stworzyć dobrą stronę www, która zwiększy nasze zyski?

Dobra strona internetowa, to taka, która zarabia. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu strony, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć swoje zyski.

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

Strona internetowa to inwestycja. To na niej klienci dowiedzą się, co sprzedajesz. Jest to coś w rodzaju wizytówki, dobrze skonstruowana pozwala na pozytywne zapamiętanie firmy.
Poniżej znajdziesz najważniejsze cechy dobrej strony internetowej.

Przyjazna gogle

Ludzie najczęściej korzystają z przeglądarki gogle, dlatego dobra strona powinna być zoptymalizowana właśnie pod tym kątem. Służy temu pozycjonowanie stron internetowych – dzięki odpowiednim zabiegom po wpisaniu odpowiedniej frazy, użytkownik łatwo znajdzie twoją firmę.

Atrakcyjność wizualna

Ludzie kupują oczami, dlatego szata graficzna ogrywa tu sporą rolę. Warto w tym celu zatrudnić profesjonalnego grafika, który ułoży grafikę w atrakcyjny sposób. Dobrze jest także dodawać na stronę zdjęcia robione profesjonalnym aparatem. Częste zmienianie szaty graficznej nie jest pożądane, bo ludzie przyzwyczajają się do rozmieszczenia informacji i ogólnie nie lubią zmian. Lepiej, jeśli na początku ustalimy, gdzie klient znajdzie poszczególne informacje.

Przejrzystość

Elementy strony powinny być rozmieszczone w sposób luźny, powinny pojawić się nagłówki, zdjęcia czy akapity. Nie należy również umieszczać nadmiaru informacji, gdyż nikt nie będzie czytał długich esejów. Ktoś kto wchodzi na stronę, szuka informacji o produkcie lub usłudze. Proste komunikaty wygrywają.

Przyjazna dla użytkownika

Po wejściu na stronę, użytkownik bez problemu powinien znaleźć to, czego szuka. Przejrzyste zakładki i ich kolejność wpływają na to, czy potencjalny klient w ogóle poświęci uwagę naszej stronie. Ludzie często przeglądają Internet w telefonie, dlatego dobra strona powinna być dostosowana do przeglądania jej na urządzeniach przenośnych.

Ilość i jakość tekstu

Dobra strona powinna zawierać przede wszystkim najważniejsze informacje o firmie. Przed zamieszczeniem tekstu na stronie upewnij się, że został on dobrze napisany. Błędy stylistyczne i ortograficzne drażnią oczy i nie świadczą o profesjonalizmie. Tekst krótki, informujący o konkretnych zaletach i korzyściach skorzystania z oferty tej firmy ma szansę zachęcić klienta. Z kolei zakładki powinny zawierać jasne nazwy typu: o nas, oferta.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Podaj klientowi na tacy dokładnie to, czego potrzebuje. Zbierz najczęściej zadawane pytania przez mail i telefon i na ich podstawie stwórz zakładkę. Zaoszczędzisz czas na tłumaczeniu jednej rzeczy kilkanaście razy.

Kontakt z firmą

Tę zakładkę umieść w widocznym miejscu, tak, aby klient mógł łatwo się z tobą skontaktować. Dobrze, żeby odbiorca miał możliwość zaznaczenia i skopiowania maila, dzięki czemu szybciej wyśle maila. Przydatne są również formularze kontaktowe, oczywiście, powinniśmy pamiętać, by terminowo odpowiadać na zapytania.

Integracja z mediami społecznościowymi

Często sama strona to za mało. Istnieje wiele przestrzeni w Internecie, na której możesz promować swoją firmę. Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest czy Linkedlin są ważnym elementem w marketingu, dlatego na stronie zamieść odnośniki do tych stron.

Bezpieczeństwo

Każda strona narażona jest na ataki hakerskie, dlatego należy zadbać o prawidłowe zabezpieczenie strony. Hakerzy mogą nam wyciąć niemiłego psikusa, zamieszczając niepożądane treści na stronie.

Szybkie ładowanie strony

Czas to pieniądz, a klient chce jak najszybciej otrzymać informację dotyczącą danego towaru lub usługi. W przypadku nawet kilku sekund opóźnienia możemy stracić potencjalnego klienta, który zacznie szukać gdzie indziej.

Aktualne dane

Jeśli biznes działa, to strona również powinna. Nie pozwól swoim klientom o sobie zapomnieć. Jeśli bierzesz udział w jakiś targach, informacja o tym powinna pojawić się odpowiednio wcześniej. Firma dostała nagrodę? Tym również warto się pochwalić. Nie chodzi o to, by pisać non stop o zaletach danego przedsiębiorstwa, ale umiejętne kreowanie wizerunku.

Zgodność w RODO

Posiadacz strony często staje się administratorem danych osobowych potencjalnych i aktualnych klientów, w związku z czym ciąży na nim obowiązek informacyjny. Aby wypełnić swój obowiązek, można stworzyć osobną zakładkę np. RODO, w której zawrzemy standardową klauzulę.

Jak widać, stworzenie dobrej strony internetowej nie jest bardzo trudne, jednak wymaga znajomości istotnych aspektów. W celu stworzenia dobrej strony warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pamiętajmy, że strona internetowa to często pierwszy kontakt klienta z daną firmą, zatem należy zwrócić szczególną uwagę, by stworzyć dobre wrażenie.